Reklama

Reklama

WTA Hongkong: Radwańska zacznie od meczu z Zhang

Agnieszka Radwańska od meczu z reprezentantką gospodarzy Ling Zhang rozpocznie udział w turnieju WTA na twardych kortach w Hongkongu (pula nagród 226 750 dol.). To ostatni w tym sezonie start polskiej tenisistki.

28-letnia Radwańska zajmuje 11. miejsce w rankingu WTA, ale w poniedziałek spadnie o siedem lokat. W Hongkongu jest rozstawiona z numerem "czwartym". Będąca jej rówieśniczką Zhang to 358. rakieta świata, w głównej drabince znalazła się zaś dzięki przyznaniu przez organizatorów "dzikiej karty". Zawodniczki te jeszcze nigdy nie miały okazji się zmierzyć.

Reklama

Krakowianka jest jedyną Polką w tej imprezie. Czas przed rozpoczęciem rywalizacji urozmaiciła sobie m.in. lotem helikopterem nad Hongkongiem.

To ostatni turniej WTA w tym sezonie, do którego zgłosiła się Radwańska. Już wcześniej zawodniczka, która w tym roku zmagała się z kryzysem formy i licznymi kłopotami zdrowotnymi, straciła szanse na zakwalifikowanie do WTA Finals w Singapurze. Podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego zabraknie w mastersie po raz pierwszy od 2010 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Radwańska | WTA Honkong | Ling Zhang

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje