Reklama

Reklama

WTA Elite Trophy. Alicja Rosolska zaczęła od porażki w deblu

Alicja Rosolska i Darija Jurak od porażki zaczęły udział w deblowej rywalizacji w turnieju WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai. Polsko-chorwacki duet przegrał w piątek w fazie grupowej z Chinkami Lin Zhu i Xinyu Wang 6:2, 3:6, 6-10.

Rosolska i Jurak znalazły się w Grupie Liliowej. Czeka je jeszcze spotkanie z innym chińskim deblem, rozstawionymi z numerem jeden Duan Yingying i Yang Zhaoxuan. Najlepszy duet z tego grona oraz para, która zajmie pierwsze miejsce w Grupie Bugenwilla, zmierzą się w finale.

Rosolska trzykrotnie startowała wcześniej w turnieju WTA Elite Trophy, nazywanym "małym mastersem". W 2015 roku w parze z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski, w 2017 razem z Brytyjką Anną Smith i przed rokiem z Rumunką Mihaela Buzarnescu kończyła zmagania na fazie grupowej.

W turnieju bierze udział 12 singlistek w czterech grupach i sześć debli. Są to zawodniczki z bezpośredniego zaplecza światowej czołówki. Osiem najlepszych tenisistek tego roku powalczy między 27 października a 2 listopada w tym samym miejscu w kończącej sezon imprezie masters - WTA Finals.

Reklama

Wynik meczu gry podwójnej:

Grupa Liliowa

Lin Zhu, Xinyu Wang (Chiny) - Alicja Rosolska, Darija Jurak (Polska, Chorwacja 3) 2:6, 6:3, 10-6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama