Reklama

Reklama

WTA Cincinnati: Ivanović finałową rywalką Sereny Williams

Rozstawiona z numerem dziewiątym Ana Ivanović pokonała Rosjankę Marię Szarapową (5.) 6:2, 5:7, 7:5 w półfinale turnieju WTA Tour Premier w Cincinnati. W decydującym meczu rywalką Serbki będzie liderka światowego rankingu tenisistek Amerykanka Serena Williams.

Spotkanie Ivanović z Szarapową stało na wysokim poziomie i obfitowało w zwroty akcji. Zajmująca 11. miejsce w rankingu WTA Serbka rozgrywała popisowe zawody i była o krok od wygranej bez straty seta, gdy w drugiej odsłonie prowadziła 4:0, a później 5:2. Znana z ogromnej wytrzymałości psychicznej Rosjanka (6. WTA) jednak nie poddała się i doprowadziła do wyrównania stanu rywalizacji.

To właśnie ona jako pierwsza miała dwie piłki meczowe - w 10. gemie - rozstrzygającej partii, ale z trudnej sytuacji zwycięsko wyszła Ivanović. Pochodząca z Belgradu zawodniczka wykorzystała drugą ze swoich okazji na zapewnienie sobie awansu i po dwóch godzinach i 46 minutach mogła rozpocząć świętowanie.

Reklama

Był to 12. pojedynek tych zawodniczek i dopiero czwarty raz lepsza okazała się niżej notowana z tenisistek.

W finale zmierzy się z Sereną Williams, która także potrzebowała trzech setów, by wygrać z Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 2:6, 6:2, 6:4.

Decydujące spotkanie na kortach twardych w Cincinnati będzie ósmym meczem Serbki z Amerykanką. Bilans dotychczasowych przemawia na korzyść liderki światowej listy, która triumfowała sześciokrotnie.

Wozniacki wyeliminowała w ćwierćfinale rozstawioną z numerem czwartym Agnieszkę Radwańską. Krakowianka powtórzyła swój najlepszy wynik w tej imprezie. Tę fazę turnieju osiągnęła również w dwóch poprzednich edycjach tych zawodów. Wówczas w obu przypadkach do kolejnej rundy przechodziła Na Li (w tym roku Chinka nie startuje z powodu kontuzji), ale w 2013 roku Polka oddała mecz walkowerem z uwagi na ważne sprawy rodzinne (pogrzeb dziadka Władysława).  

W eliminacjach odpadła Urszula Radwańska. Do turnieju zgłosiły się też dwie polskie deblistki. Alicja Rosolska z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski odpadły już w pierwszej rundzie, natomiast Klaudia Jans-Ignacik i Czeszka Karolina Pliszkova zostały wyeliminowane w 1/8 finału.

Wyniki półfinałów:

Ana Ivanović (Serbia, 9.) - Maria Szarapowa (Rosja, 5.) 6:2, 5:7, 7:5

Serena Williams (USA, 1.) - Caroline Wozniacki (Dania, 12.) 2:6, 6:2, 6:4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama