Reklama

Reklama

WTA Charleston: Petkovic i Czepelova w finale

Rozstawiona z numerem 14. Niemka Andrea Petkovic zagra ze Słowaczką Janą Czepelovą w finale tenisowego turnieju WTA na twardych kortach w amerykańskim Charlestonie (z pulą nagród 710 tys. dolarów).

W meczach półfinałowych Petkovic wygrała z Kanadyjką Eugenie Bouchard (nr 6) 1:6, 6:3, 7:5, a Czepelova pokonała Szwajcarkę Belindę Bencic 6:4, 5:7, 7:6 (9-7).

Urodzona w Bośni i Hercegowinie Petkovic po raz ósmy w karierze (triumfowała w Bad Gastein w 2009 roku i w Strasburgu dwa lata później) wystąpi w finale zawodów WTA, jej słowacka przeciwnika nigdy nie grała o taką stawkę. W Charlestonie Czepelova zwyciężyła już m.in. liderkę światowego rankingu Amerykankę Serenę Williams.

Wyniki meczów półfinałowych:

Andrea Petkovic (Niemcy, 14.) - Eugenie Bouchard (Kanada, 6.) 1:6, 6:3, 7:5

Reklama

Jana Czepelova (Słowacja) - Belinda Bencic (Szwajcaria) 6:4, 5:7, 7:6 (9-7)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama