Reklama

Reklama

WTA Casablanca: Domachowska odpadła

Marta Domachowska odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA Grand Prix SAR La Princesse Lalla Meryem (pula nagród 110 tys. dol.), który rozgrywany jest na kortach ziemnych w Casablance.

Marta Domachowska odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA Grand Prix SAR La Princesse Lalla Meryem (pula nagród 110 tys. dol.), który rozgrywany jest na kortach ziemnych w Casablance.

W pojedynku o półfinał 18-letnia Polka uległa na korcie numer 2 rozstawionej z numerem 4 reprezentantce Słowacji Ludmile Cervanovej 5-7, 2-6.

Mimo porażki z 72. w rankingu WTA zawodniczką, występ zawodniczki warszawskiej Mery na obiektach w Al Amal Complex należy uznać za bardzo udany. Nasza rodaczka po raz pierwszy w karierze wygrała bowiem mecze w singlu w WTA Tour.

Sklasyfikowana na 178. miejscu w rankingu WTA Domachowska, która w Casablance grała od fazy eliminacyjnej, pokonała wiele faworyzowanych rywalek. Wśród nich były wyeliminowana przez Warszawiankę w I rundzie Ukrainka Julia Vakulenko (69. WTA) oraz w II rundzie Hiszpanka Gala Leon Garcia (93. WTA). Awans do ćwierćfinału jest największym sukcesem w karierze Polki, która w tym roku legitymuje się bilansem 16-4 (licząc imprezy ITF i WTA). Domachowska jest pierwszą naszą rodaczką od 1998 roku, która doszła do 1/4 finału w grze pojedynczej w imprezach WTA Tour. Sześć lat temu w półfinale w turniejów Hobart oraz w Warszawie była Magdalena Grzybowska. Warszawianka wyjedzie z Maroka bogatsza o 24,5 pkt oraz 2600 dolarów.

Reklama

Wyniki meczów ćwierćfinałowych:

Ludmila Cervanova (Słowacja, 4) - Marta Domachowska (Polska) 7-5, 6-2

Emilie Loit (Francja, 1) - Marta Marrero (Hiszpania) 7-5, 6-4

Rita Grande (Włochy) - Lubomira Kurhajcova (Słowacja, 7) 6-3, 1-6, 6-0

Klara Koukalova (Czechy) - Maria Elena Camerin (Włochy, 8) 6-3, 6-2.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy