Reklama

Reklama

Wozniacki w półfinale turnieju WTA w Sofii

Rozstawiona z numerem pierwszym Caroline Wozniacki wygrała z Włoszką Robertą Vinci (nr 4.) 6:3, 6:1 w halowym turnieju WTA Tour na kortach twardych w Sofii (z pulą nagród 750 tys. dol.). Dunka polskiego pochodzenia zapewniła sobie tym samym występ w półfinale.

Było to drugie zwycięstwo rywalizującej w grupie "Serdika" Wozniacki. Dzień wcześniej pokonała Su-Wei Hsieh (nr 5.) z Tajwanu 6:2, 6:2. W rozegranych w środę dwóch spotkaniach grupy "Sredets" triumfowały Rosjanki Nadia Pietrowa (2.) i Maria Kirilenko (3.).

Turniej w Sofii (trzy poprzednie edycje rozgrywano na wyspie Bali) nazywany jest potocznie "mastersem bis", bowiem uczestniczy w nim osiem najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek, ale poniżej dziewiątego miejsca w rankingu WTA Tour. Muszą one spełniać jednak dwa dodatkowe kryteria: mieć w dorobku przynajmniej jeden wygrany turniej z cyklu WTA International Series oraz nie mogły wystąpić w zakończonym w niedzielę WTA Championships w Stambule.

Reklama

Jako rezerwowa zagrała w Turcji Australijka Samanta Stosur (w dwóch meczach, w zastępstwie Czeszki Petry Kvitovej), więc straciła możliwość gry w stolicy Bułgarii. W mistrzostwach WTA Tour Agnieszka Radwańska dotarła do półfinału, w którym przegrała z późniejszą triumfatorką Amerykanką Sereną Williams.

Wyniki środowych spotkań:

grupa "Serdika"

Caroline Wozniacki (Dania, 1) - Roberta Vinci (Włochy, 4) 6:3, 6:1

grupa "Sredets"

Nadia Pietrowa (Rosja, 2) - Jie Zheng (Chiny, 6) 6:3, 6:3

Maria Kirilenko (Rosja, 3) - Cwetana Pironkowa (Bułgaria, 8) 6:1, 6:4

Reklama

Reklama

Reklama