Reklama

Reklama

Wood odchodzi z funkcji prezesa związku Tennis Australia

Steve Wood zrezygnował z funkcji prezesa Tennis Australia, jednego z czterech najbogatszych związków tenisowych na świecie, posiadającego licencję na organizację wielkoszlemowego Australian Open. Od września zastąpi go dyrektor tego turnieju Craig Tiley.

Wood prowadził TA przez osiem lat. Na ten okres przypadł nie tylko wzrost pozycji Australian Open na tle innych imprez wielkoszlemowych, ale też jeden z największych od lat sukcesów kobiecego tenisa z Antypodów, bowiem w 2011 roku Samantha Stosur triumfowała w nowojorskim US Open. 

Reklama

"To wspaniały, wręcz niesamowity, czas. Jestem z niego bardzo zadowolony. Myślę, że zostawiam australijski tenis na solidnej platformie, która pozwoli na jego dalszy rozwój i sukcesy. Teraz muszę zrobić sobie przerwę" - napisał w oświadczeniu dla prasy.

Tiley jest naturalnym sukcesorem Wooda, a - jak wynika z jego wstępnych deklaracji - będzie na razie łączył funkcję prezesa TA z pracą w roli dyrektora Australian Open, którego kolejna edycja odbędzie się w dniach 13-26 stycznia 2014 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Steve Wood | australian open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje