Reklama

Reklama

Wimbledon podtrzymuje zdanie o wykluczeniu Rosjan i Białorusinów

Wykluczenie Rosjan i Białorusinów z Wimbledonu to "nadal właściwa decyzja", pomimo tego, że tenisiści nie otrzymają punktów rankingowych, przyznała Sally Bolton, dyrektor generalny turnieju.

Takie sankcje zostały nałożone na te dwa kraje po inwazji na Ukrainę. "Bardzo żałujemy wpływu, jaki to będzie miało na pojedynczych graczy, ale to nadal pozostaje właściwą decyzją" - powiedziała Bolton.

Dodała również, że cały czas ma nadzieję, iż zawodowe organizacje kobiet i mężczyzn (WTA i ATP) zmienią jeszcze decyzję odnośnie punktów rankingowych, przed rozpoczynającą się w poniedziałek imprezą. 

"Kontynuujemy rozmowy w tym temacie. Zawsze istnieje możliwość zmiany" - stwierdziła Bolton.

Serb Novak Djoković będzie jednym z tych, który najmocniej odczuje stratę punktów, ponieważ wygrał turniej w zeszłym roku. Nazwał tę decyzję "szaloną".

Reklama

Wimbledon. Iga Świątek z "jedynką"

Z kolei Bolton przyznała, że odebranie punktów rankingowych jest "nieproporcjonalne", dodając: "Jesteśmy głęboko rozczarowani tą decyzją".

Poza tym dyrektor generalny turnieju uważa, że lista zgłoszeń "mówi sama za siebie, jeśli chodzi o to, czy jest on uważany za wiarygodny czy nie".

Z "jedynką" zostali rozstawieni Polka Iga Świątek i Djoković.

Gdzie oglądać Wimbledon 2022 w tv i online live stream? (transmisje)

Transmisje Wimbledonu 2022 w dniach 27 czerwca - 10 lipca zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz meczów Igi Świątek i Huberta Hurkacza, w akcji zobaczymy najlepszych tenisistów świata. Wimbledon będzie transmitowany na sportowych antenach Polsatu. Mecze Świątek, Hurkacza i innych skomentują między innymi Dawid Olejniczak czy Marcin Muras.

Szczegółowy plan transmisji Wimbledonu 2022 będzie dostępny na stronie Polsatsport.pl. Mecze Świątek Hurkacza na Wimbledonie będzie można oglądać w najwyższej jakości w telewizji na sportowych antenach Polsatu oraz w internecie i na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem platformy Polsat Box Go

Reklama

Reklama

Reklama