Reklama

Reklama

Wimbledon. Piter i Kałasznikowa odpadają z turnieju po zaciętej walce!

W czwartkowe południe Katarzyna Piter - wespół ze swoją partnerką z kortu, Oksaną Kałasznikową - rozpoczęła rywalizację w Wimbledonie od potyczki z duetem Bouzkova - Mihalikowa. Starcie to nie zakończyło się niestety szczęśliwie dla naszej reprezentantki - Polka i Gruzinka przegrały 6:3, 6:7 (5-7), 4:6.

Po kilku dniach od oficjalnego otwarcia tegorocznego Wimbledonu rywalizację w grze podwójnej rozpoczęła m.in. Katarzyna Piter. Naszej reprezentantce na korcie towarzyszyła Oksana Kałasznikowa, zawodniczka rodem z Gruzji.

Rywalkami tego duetu była czesko-słowacka para składająca się z Marie Bouzkovej i Terezy Mihalikovej. Pierwsza piłka w tym pojedynku została posłana ponad siatką krótko po godz. 12.00.

Wimbledon. Piter/Kałasznikowa - Bouzkova/Mihalikova. Przebieg pierwszego seta

Początek meczu naznaczony był zaciętą rywalizacja gem za gem. Lepiej zaczęła Piter z Kałasznikową - panie zwyciężyły w pierwszej mini-potyczce, natomiast ich rywalki odpowiedziały im natychmiastowo, dodatkowo nie dając ugrać Polce i Gruzince w drugim gemie ani jednego "oczka".

Reklama

Następnie doszliśmy do stanu 2:2, a potem Bouzkova i Mihalikova otrzymały pierwszą okazję do tego, by przełamać oponentki. Na szczęście nasza reprezentantka i jej towarzyszka wybroniły się i wyszły ponownie na prowadzenie.

Z każdą chwilą stawało się jasne, że - przynajmniej w pierwszej odsłonie spotkania - żadna ze stron nie będzie w stanie wprowadzić pełnej dominacji. Jednocześnie od siódmego gema wszelkie wymiany i walka o punkty stawały się coraz dłuższe. To jednak okazał się punkt zwrotny.

Piter i Kałasznikowa w końcu zdołały odskoczyć Czeszce i Słowaczce - po dokładnie 40 minutach, przy stanie 6:3, zakończyły seta i miały prawo być nieco spokojniejsze przed dalszą częścią rywalizacji.

Wimbledon. Piter/Kałasznikowa - Bouzkova/Mihalikova. Przebieg drugiego seta

Gem otwierający drugą część potyczki przypadł w udziale Bouzkovej i Mihalikovej - zawodniczki oddały w tej mini-potyczce zaledwie jedno "oczko" przeciwniczkom i - jak się zdaje - wyczuły szansę na to, by to właśnie w tym momencie zmienić przebieg meczu na swoją korzyść.

Chwilę później miały dwukrotną szansę na przełamanie Piter i Kałasznikowej - te jednak świetnie poradziły sobie przy obu break pointach i po dłuższych zmaganiach doprowadziły do remisu 1:1, tym samym niwecząc plany czesko-słowackiej pary na szybkie zbudowanie sobie zdecydowanej przewagi w secie drugim.

Mimo wszystko to jednak polsko-gruziński duet tym razem był tym "goniącym" wynik. Nasza tenisistka i jej kompanka wykazywały się jednak zawziętością i spokojem w trudnych momentach i po pewnym czasie wynik brzmiał już 5:5.

W 11. gemie Piter i Kałasznikowa miały szansę, by wyjść na prowadzenie i przełamać oponentki, ale te "ucięły" ową próbę i w końcu musiało dojść do tie-breaka. W nim jednak Marie Bouzkova i Teraza Mihalikova wygrały 7-5 i o awansie musiał rozstrzygnąć set trzeci.

Wimbledon. Piter/Kałasznikowa - Bouzkova/Mihalikova. Przebieg trzeciego seta

Kolejna część meczu rozpoczęła się od długich walk o poszczególne gemy - im dłużej trwało spotkanie, tym więcej piłek musiały wymieniać obie pary, by dopisywać do swojego konta kolejne mini-potyczki. W gemie trzecim po raz pierwszy od dłuższego czasu kibice zgromadzeni na trybunach w Londynie mieli okazję zobaczyć przełamanie - niestety kosztem Katarzyny Piter i Oksany Kałasznikowej.

Wówczas zaczęło być groźnie - czesko-słowacka para poszła za ciosem i "odskoczyła" na dwa gemy, natomiast Piter cały czas starała się grać uważnie i odpowiedzialnie, biorąc na siebie sporo ciężaru gry. Niestety to nie wystarczyło.

Ostatecznie Bouzkova i Mihalikova wygrały w secie 6:4, a w całym starciu 2:1. Tym samym nasza reprezentantka bardzo szybko pożegnała się z wimbledońskim deblem.

Wimbledon. Piter/Kałasznikowa - Bouzkova/Mihalikova. Wynik spotkania

Piter/Kałasznikowa 1-2 Bouzkova/Mihalikova

Set po secie: 6:3, 6:7 (5-7), 4:6

Zobacz także: Kerber puściły nerwy w meczu z Linette. Tak krzyknęła do matki. Po polsku!

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać mecze Igi Świątek w telewizji i internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek, oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. 

Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL