Reklama

Reklama

Wimbledon - Kubot, Urszula Radwańska i debliści zagrają we wtorek

​Łukasz Kubot i Urszula Radwańska rozpoczną we wtorek późnym popołudniem występ w wielkoszlemowym turnieju tenisowym na trawiastych kortach w Wimbledonie (pula nagród 16,1 mln funtów). Pierwszy mecz rozegra też debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Jest duże prawdopodobieństwo, że plan zakłócą intensywne opady deszczu, które zapowiadają meteorolodzy. Może to oznaczać, że Polacy w ogóle nie wyjdą na korty w drugim dniu 126. edycji imprezy.

Spotkanie Radwańskiej, obecnie 54. w rankingu WTA Tour, z Nowozelandką Mariną Erakovic - 49. wyznaczono jako trzecie na korcie numer osiem. Dotychczas jeszcze ze sobą nie grały.

Podobnie jest z meczem Kubota, 49. w ATP World Tour, z Japończykiem Tatsumą Ito, którzy zmierzą się na korcie numer 10. W tym przypadku będzie to drugi pojedynek, bowiem Ito pokonał Polaka w drugiej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego US Open w 2009 roku.

W zależności od przebiegu meczów drugiego dnia, do gry mogą wyjść Fyrstenberg i Matkowski, rozstawieni z numerem trzecim. Ich rywalami będą Szwed Johan Brunstrom i Niemiec Philipp Marx.

W tegorocznym Wimbledonie w singlu występuje piątka polskich tenisistów. W poniedziałek awans do drugiej rundy wywalczyli Agnieszka Radwańska (nr 3.) oraz Jerzy Janowicz, który przebił się do turnieju głównego z eliminacji. Podobnie Sandra Zaniewska, jednak ta poniosła porażkę w pierwszym meczu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama