Reklama

Reklama

Wimbledon: Janowicz i Kubot zagrają w poniedziałek

Dwaj polscy tenisiści - rozstawiony z numerem 24. Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot - wystąpią już w pierwszym dniu wielkoszlemowego turnieju, który w poniedziałek rozpocznie się na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 22,56 mln funtów).

22-letni Janowicz wystąpi w drugim meczu na korcie numer 3, a jego rywalem będzie młodszy o cztery lata Brytyjczyk Kyle Edmund, który do zawodów głównych przebił się przez trzy rundy eliminacji. Zawodnicy ci jeszcze ze sobą nie grali, a dzieli ich prawdziwa przepaść, bowiem Polak jest 22. w rankingu ATP World Tour, zaś przeciwnik to numer 442. na świecie.

Przed nimi stoczą tam pojedynek Brytyjka Elena Baltacha z Włoszką Flavią Pennetta. Wyjdą do gry o godzinie 11.30 czasu lokalnego (12.30 czasu polskiego).

Również po spotkaniu pań - Hiszpanki Lary Arruabarreny z Ukrainką Lesią Curenko, udział w 127. edycji Wimbledonu rozpocznie w poniedziałek Łukasz Kubot. 31-letni Polak, 126. w klasyfikacji, spotka się z Rosjaninem Igorem Andriejewem, który w wyniku braku formy spadł ostatnio na 414. lokatę.

Reklama

Trafili na siebie po raz czwarty, a trzy poprzednie mecze wygrał Polak, oddając rywalowi tylko jednego seta. Wszystkie odbyły się na ziemnej nawierzchni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL