Reklama

Reklama

Wiktoria Azarenka wróci do gry przed Wimbledonem

Białorusinka Wiktoria Azarenka wróci na kort wcześniej, niż zakładała. Słynna tenisistka zapowiada, że wznowi karierę jeszcze przed Wimbledonem.

Była liderka światowego rankingu WTA w grudniu urodziła syna.

Azarenka, która planowała, że na korcie pojawi się na przełomie lipca i sierpnia w turnieju WTA w Stanford w Kalifornii, nie startowała od maja 2016 roku.

Teraz zdecydowała, że weźmie udział w Wimbledonie (3-16 lipca), ale wcześniej - o ile nic nieprzewidzianego się nie wydarzy - zagra także na trawie w innych zawodach niżej rangi.

- Mój trening przebiega prawidłowo, czuję się już gotowa do powrotu na kort. Na razie nie wiem gdzie, ale planuję zagrać "dla przetarcia" przed samym Wimbledonem - poinformowała na Twitterze mama, która dała synkowi na imię Leo.

Reklama

Białorusinka skompletowała już nowy sztab szkoleniowy. Współpracuje teraz z Michaelem Joyce'em, który w latach 2004-11 był trenerem Rosjanki Marii Szarapowej.

27-letnia Białorusinka to m.in. triumfatorka wielkoszlemowego Australian Open w grze pojedynczej w latach 2012 i 2013 oraz US Open 2007 i French Open 2008 w grze mieszanej oraz złota medalistka w mikście oraz brązowa w singlu igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. W karierze wygrała dziewiętnaście turniejów WTA w grze pojedynczej i sześć w grze podwójnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje