Reklama

Reklama

Wawrinka sportowcem roku w Szwajcarii, Federer drugi

Zwycięzca tegorocznej edycji wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Stan Wawrinka został sportowcem roku w Szwajcarii. Drugie miejsce zajął inny tenisista - Roger Federer, który jest rekordzistą pod względem liczby triumfów w tym plebiscycie.

- Jestem poruszony - skomentował krótko Wawrinka. Oddano na niego 40 procent głosów.

Po raz pierwszy w karierze został wybrany w ojczyźnie sportowcem roku w kategorii indywidualnej. Wcześniej dwukrotnie był częścią "drużyny roku" - w 2008 roku po wywalczeniu złotego medalu olimpijskiego - w parze z Federerem oraz rok temu po triumfie w Pucharze Davisa.

Federer zajął na koniec sezonu trzecie miejsce w rankingu ATP, Wawrinka został sklasyfikowany tuż za nim. Pierwszy dotarł do finału Wimbledonu, US Open i kończącego sezon turnieju - ATP World Tour Finals, ale nie zanotował żadnego triumfu w Wielkim Szlemie.

Reklama

Federer sportowcem roku w Szwajcarii był wybrany sześciokrotnie. W tym roku najlepszą zawodniczką okazała się triathlonistka Daniela Ryf.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy