Reklama

Reklama

Viktor Troicki wrócił po rocznej dyskwalifikacji

Serbski tenisista Viktor Troicki po rocznej dyskwalifikacji pokonał w turnieju w szwajcarskim Gstaad 47. zawodnika światowego rankingu Austriaka Dominika Thiema 7:6 (7-4), 6:4.

"To był bardzo emocjonalny dla mnie pojedynek, a ubiegły rok mogę nazwać najgorszym w mojej karierze" - powiedział 28-letni Trocki, sklasyfikowany na 847. miejscu rankingu ATP.

W 1/8 finału Troicki zmierzy się z Kazachem  Andriejem Gołubiewem (59. lokata).

Troicki został wiosną ubiegłego roku zdyskwalifikowany na 18 miesięcy. Podczas turnieju w Monte Carlo, z powodu niedyspozycji, zgłosił się do kontroli antydopingowej spóźniony o 24 godziny.

Tenisista twierdził, że wyraziła na to zgodę członkini komisji antydopingowej. Sprawa oparła się o Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu, który zredukował mu karę do jednego roku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy