Reklama

Reklama

Utalentowany Polak gra dalej w Wimbledonie

Martyn Pawelski awansował do 1/8 finału juniorskiego Wimbledonu. W drugiej rundzie Polak pokonał Paula Barbiera Gazeu 6:7 (5-7), 6:2, 6:4.

W tym roku Martyn Pawelski doszedł do półfinału juniorskiego Rolanda Garrosa. Teraz walczy o sukces na Wimbledonie.

W pierwszej rundzie Polak pokonał reprezentanta gospodarzy Patricka Brady'ego 6:3, 6:0. Dziś grał kolejny mecz. Mierzył się z Paulem Barbierem Gazeu. 

Pierwsze dwa gemy potoczyły się szybko. Obaj dobrze się spisywali, serwując.

Później było więcej wymian, a gemy wygrywane na przewagi. Mecz był wyrównany i o zwycięstwie w pierwszym secie decydował tie-break. W nim lepiej spisał się Francuz, który wygrął 7-5.

Pawelski jednak bardzo dobrze zaczął drugiego seta. Był autorem pierwszego przełamania w meczu i to już w pierwszym gemie.

Reklama

Gazeu grał zdecydowanie gorzej. Zaczął popełniać sporo błędów i w efekcie został ponownie przełamany. W efekcie, po zaledwie 13 minutach drugiego seta, Pawelski prowadził już 4:0.

Ostatecznie set zakończył się w 24 minuty. Pawelski wygrał 6:2 i doprowadził do trzeciej partii.

Kluczowym momentem trzeciego seta było przełamanie, do którego doszło w siódmym gemie. Jego efektem był Pawelski, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 4:3, a chwilę później wygrał gema przy własnym podaniu i prowadził już 5:3. Do końca utrzymał przewagę i wygrał 6:4, pieczętując zwycięstwo w całym spotkaniu i awans do 1/8 finału.

Paul Barbier Gazeu - Martyn Pawelski 7:6 (7-5), 2:6, 4:6

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i Internecie?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL