US Open. Venus Williams awansowała do czwartej rundy

Venus Williams pokonała 6:3, 6:4 Greczynkę Marię Sakkari w III rundzie wielkoszlemowego US Open. Kolejną rywalką byłej liderki światowego rankingu będzie Hiszpanka Carla Suarez Navarro.

Venus Williams tradycyjnie grała swój mecz na korcie centralnym im. Arthura Ashe'a. Amerykance wystarczyło jedno przełamanie, aby wygrać pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii obie zawodniczki miały problem z utrzymaniem swojego podania, ale mimo wszystko, częściej myliła się Greczynka. 22-latka zgubiła trzy gemy przy własnym serwisie, a Williams dwa. Dzięki temu 37-latka sięgnęła po zwycięstwo 6:4 w secie i 2:0 w całym meczu.

Amerykance wyjątkowo nie towarzyszył nikt z rodziny. Wszyscy skupili się na wydarzeniach, które miały miejsce w szpitalu w West Palm Beach na Florydzie, gdzie jej młodsza siostra - Serena urodziła córeczkę, która ważyła, według informacji zamieszczonych na Twitterze, 2,8 kg.

Kolejną rywalką byłej liderki światowego rankingu będzie Hiszpanka Carla Suarez Navarro, która pokonała Jekaterinę Makarową.