Reklama

Reklama

US Open. Tegoroczna edycja bez sędziów liniowych

Tegoroczna edycja wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open odbędzie się bez sędziów liniowych. Amerykańska federacja we wspólnym oświadczeniu z WTA i ATP poinformowała, że na wszystkich kortach będzie dostępny tzw. Hawk Eye (z ang. sokole oko).

Już w lutym w trakcie Australian Open nie było sędziów liniowych. Zastąpiła ich technologia. Specjalne czujniki, które informują, czy piłka odbiła się w korcie, czy poza nim.

Wykorzystywane do tego są kamery zainstalowane ponad placem gry i czujniki umieszczone na korcie. Urządzenia rejestrują tor lotu piłki tenisowej, a następnie przesyłają dane do komputera, który tworzy trójwymiarowy animowany obraz lotu piłki wraz z miejscem odbicia. Dokładność odwzorowania punktu odbicia piłki wynosi około 3,6 milimetra.

Koszt montażu tzw. Hawk Eye na jednym korcie wynosi około 100 tys. dolarów.

Reklama

Tegoroczna edycja US Open zaplanowana jest w dniach 30 sierpnia - 7 września. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy