Reklama

Reklama

US Open. Swietłana Kuzniecowa też rezygnuje

​Rosjanka Swietłana Kuzniecowa poinformowała o rezygnacji z udziału w wielkoszlemowym turnieju US Open, który ma się rozpocząć w Nowym Jorku 31 sierpnia. Powodem jest obawa przed koronawirusem. Doświadczona tenisistka triumfowała w tej imprezie w 2004 roku.

35-letnia zawodniczka ogłosiła swoją decyzję w poniedziałek na Instagramie, gdzie poinformowała również, że opuści Western and Southern Open, który odbędzie się w tym roku w Nowym Jorku zamiast w Cincinnati.

Reklama

- Ze względu na niekorzystną sytuację spowodowaną koronawirusem, a tym samym brak możliwości zebrania całego mojego zespołu, podjęłam trudną decyzję o odmowie udziału w Cincinnati i US Open - przyznała Kuzniecowa, obecnie 32. w światowym rankingu.

- Jest mi bardzo smutno, bo tak długo czekałem na te turnieje, ale pandemia zmienia wszystkie plany. Mam nadzieję, że przy kolejnych turniejach sytuacja będzie bardziej pozytywna - dodała.

Kuzniecowa jest kolejną znaną tenisistką, która wycofała się z US Open. Niedawno podobną decyzję ogłosiły Ukrainka Jelina Switolina i Holenderka Kiki Bertens, a wcześniej - m.in. liderka klasyfikacji WTA Australijka Ashleigh Barty.

Ostatecznej decyzji nie podjęła jeszcze wiceliderka rankingu Rumunka Simona Halep.

Dowiedz się więcej na temat: Swietłana Kuzniecowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL