Reklama

Reklama

US Open. Polacy w mikście ze zmiennym szczęściem

Rozstawieni z "szóstką" Łukasz Kubot i Czeszka Andrea Hlavaczkova pokonali parę francusko-chorwacką Fabrice Martin i Darija Jurak 7:6 (7-5), 6:3 i awansowali do drugiej rundy (1/8 finału) gry mieszanej w wielkoszlemowym turnieju US Open w Nowym Jorku.

Po raz drugi polsko-czeski duet wyjdzie na kort już w sobotę, kiedy o ćwierćfinał powalczy z Rohanem Bopanną z Indii i Kanadyjką polskiego pochodzenia Gabrielą Dabrowski.

Odpadli z rywalizacji rozstawieni z "ósemką" Marcin Matkowski i Czeszka Lucie Hradecka, którzy przegrali z Amerykaninem Scottem Lipskym i Rosjanką Ałłą Kudriawcewą 5:7, 7:6 (7-3) i 9-11 w tzw. super tie-breaku.

W sobotę Kubot zagra nie tylko w mikście, ale i deblu, podobnie jak Matkowski (obaj tworzą pary z zagranicznymi partnerami), o 1/8 finału gry podwójnej kobiet powalczy Alicja Rosolska, a jedyna Polka w singlu - Agnieszka Radwańska - o awans do 4.rundy (1/8 finału) zagra z Francuzką Caroline Garcią.

Reklama

Wyniki 1. rundy gry mieszanej:

Andrea Hlavaczkova, Łukasz Kubot (Czechy, Polska, 6.) - Darija Jurak, Fabrice Martin (Chorwacja, Francja) 7:6 (7-5), 6:3

Ałła Kudriawcewa, Scott Lipsky (Rosja, USA) - Lucie Hradecka, Marcin Matkowski (Czechy, Polska, 8.) 7:5, 6:7 (3-7), 11-9

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL