Reklama

Reklama

US Open. Osiągnięcia Polaków startujących w singlu

Trzecia runda z poprzedniego sezonu Kamila Majchrzaka to najlepszy wynik w US Open spośród rezultatów pięciorga polskich singlistów, którzy zaprezentują się w tegorocznej edycji. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego 12 miesięcy temu zadebiutował w głównej drabince tej imprezy - rok wcześniej odpadł w kwalifikacjach.

Rok temu po raz pierwszy w seniorskiej karierze w nowojorskim turnieju wielkoszlemowego wystąpiła Iga Świątek, która zatrzymała się wtedy na drugiej fazie zmagań. Na tym samym etapie odpadła Magda Linette, najbardziej doświadczona z grona biało-czerwonych, którzy przystąpią do rozpoczynającej się w poniedziałek rywalizacji. Poznanianka do drugiej rundy dotarła w przeszłości jeszcze pięć lat temu. W międzyczasie zaś przegrywała mecze otwarcia, a przed 2015 rokiem nie zdołała przebić się przez eliminacje.

Reklama

Drugi etap rywalizacji to także najlepszy wynik w zawodach na obiektach Flushing Meadows Huberta Hurkacza. Zanotował go dwa lata temu w debiucie, w minionym sezonie zaś odpadł po pierwszym spotkaniu.

Pierwszy w karierze występ w głównej drabince nie tylko US Open, ale i Wielkiego Szlema, czeka zaś teraz Katarzynę Kawę. W Nowym Jorku próbowała się do niej dostać już rok temu z eliminacji, ale bez powodzenia.

Dowiedz się więcej na temat: us open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje