Reklama

Reklama

US Open. Naomi Osaka pokonała w finale Wiktorię Azarenkę

Naomi Osaka mistrzynią US Open! Japonka, mimo porażki w pierwszym secie, pokonała w finale Wiktorię Azarenkę 1:6, 6:3, 6:3.

Pierwszy gem zakończył się źle dla Osaki. Japonka przegrała go mimo własnego serwisu, dzięki czemu jej rywalka od początku była w komfortowej sytuacji. W dodatku Azarenka w tym secie przełamała Osakę jeszcze dwukrotnie, nie tracąc żadnego ze swoich podań. Pierwszy set zakończył się gładką wygraną Białorusinki 6:1.

Osaka odrodziła się w drugim secie. Choć Azarenka w pewnym momencie prowadziła już 3:2, to Japonka zdołała zwyciężyć w czterech gemach z rzędu, dwukrotnie przełamując swoją rywalkę. Do wyłonienia zwyciężczyni potrzebna była trzecia partia.

Reklama

Decydujący set rozpoczął się od wygranego gema przez Osakę, która wykorzystała własny serwis. Azarenka odpowiedziała tym samym, ale już w kolejnej serii Japonce udało się przełamać Azarenkę i wyjść na prowadzenie 3:1.

W kolejnym gemie Azarenka była bliska przełamania Osaki. Ostatecznie to jednak Japonka wygrała cztery piłki z rzędu i podwyższyła swoją przewagę na 4:1. Kolejnego gema, choć nie bez problemów, udało się wygrać Azarence. W kolejnym poszła za ciosem i przełamała Osakę! Nagle zrobiło się tylko 4:3.

To jednak nie wytrąciło Osaki z równowagi. Niespełna 23-letnia tenisistka znów przełamała Azarenkę, a w kolejnym gemie pokonała Białorusinkę do 30. Tym samym to ona została zwyciężczynią US Open!

Warto przypomnieć, że Azarenka w drodze do finału pokonała w 1/16 finału Igę Świątek 2:0 (6:4, 6:2). Później Białorusinka okazała się lepsza od Karoliny Muchowej, Elise Mertens oraz Sereny Williams. Tę ostatnią pokonała po zaciętym trzysetowym pojedynku (1:6, 6:3, 6:3).

Osaka zaś w poprzednich rundach odprawiała z kwitkiem Misaki Doi, Camilę Giorgi, Martę Kostjuk, Anett Kontaveit, Shelby Rogers oraz Jennifer Brady.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL