US Open: Deszcz przeszkodził tenisistom

Tylko po jednym meczu turnieju kobiet i mężczyzn wielkoszlemowego US Open (z pulą nagród 25,526 mln dol.) udało się dokończyć we wtorek, zanim deszcz przerwał zawody.

Ulewne opady deszczu przerwały też półfinał gry mieszanej z udziałem Marcina Matkowskiego i czeskiej tenisistki Kvety Peschke. Mecz przerwano na początku pierwszego seta.

Przeciwnikami duetu rozstawionego z czwórką są Amerykanka Liezel Huber i Białorusin Maks Mirnyj, czyli para numer jeden w drabince. Tenisiści udali się do szatni po czterech pierwszych gemach, przy stanie 2:2, gdy serwować miał Matkowski.

Wznowienie gry zaplanowano na środę po południu, w trzecim pojedynku na korcie numer 17. (wieczór czasu polskiego).

W Nowym Jorku wystartował też polski mikst Klaudia Jans-Ignacik i Mariusz Fyrstenberg (nr 8.), ale przegrał w 1/8 finału z Australijką Anastasią Rodionovą i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem 6:7 (6-8), 4:6.

Wyniki wtorkowych spotkań 1/4 finału tenisistek:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 1) - Samantha Stosur (Australia, 7) 6:1, 4:6, 7:6 (7-5)