Reklama

Reklama

US Open. Ashleigh Barty: Mój udział jest wątpliwy

Coraz więcej tenisistów wyraża wątpliwość co do udziału w zaplanowanym na przełom sierpnia i września wielkoszlemowym turnieju US Open. "Trudno powiedzieć, czy zdecyduję się polecieć do Nowego Jorku" - powiedziała liderka światowego rankingu Australijka Ashleigh Barty.

Dzień wcześniej jeden z najlepszych zawodników w historii Rafael Nadal powiedział wprost: "Gdyby zawody odbywały się dzisiaj, na pewno bym w nich nie uczestniczył. Zobaczymy, co wydarzy się za kilka miesięcy" - zaznaczył.

Reklama

Teraz w podobnym tonie wypowiedziała się Barty.

"Ekscytujące jest to, że w ogóle rozmawiamy o powrocie na kort. To oznacza, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Ale czy ja wrócę do rywalizacji zależy od wielu składników. Trudno mi teraz powiedzieć, czy wystąpię w US Open. Mój udział jest wątpliwy, bo nie chodzi tylko o mnie, ale i o cały mój sztab" - podkreśliła w wywiadzie dla "Sydney Morning Herald".

Zwyciężczyni ostatniej edycji Rolanda Garrosa powiedziała, że w pierwszej kolejności musiałaby poznać wszystkie zalecenia WTA i organizatorów.

"Nie martwię się tylko o siebie, ale także o ludzi, z którymi podróżuję. Podejmowanie ryzyka w obecnej sytuacji nie jest chyba konieczne" - uważa.

Dowiedz się więcej na temat: Ashleigh Barty | us open

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje