US Open: Agnieszka Radwańska - Sharon Fichman 6:1, 6:0

Agnieszka Radwańska pewnie awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. W pierwszej rundzie prestiżowego turnieju rozstawiona z czwartym numerem Polka pokonała Kanadyjkę Sharon Fichman 6:1, 6:0. Następną rywalką Polki będzie Shuai Peng.

Rywalka, sklasyfikowana na 112. miejscu w rankingu WTA, tylko na początku postraszyła piątą rakietę świata. W pierwszym gemie Fichman dwukrotnie stanęła przed szansą na przełamanie. Za pierwszym razem "Isia" wyszła cało z opresji, za drugim zmuszona była oddać cenny punkt rywalce.

W kolejnym gemie role się odwróciły. Serwowała Kanadyjka, a punktowała nasza zawodniczka. Tym razem to Radwańska miała dwie okazje do przełamania i, tak jak przed chwilą Fichman, wykorzystała drugą, doprowadzając do wyrównania.

Agnieszka poszła za ciosem i wygrała do zera następnego gema, pewnie wykorzystując swój serwis. Następnie po raz drugi przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 3:1.

Fichman po pierwszym udanym gemie kompletnie opadła z sił i nadziei na sukces. "Isia" wykorzystała swoje podanie, potem po raz trzeci z rzędu przełamała rywalkę i było już 5:1 dla naszej tenisistki.

W kolejnym gemie zakończyła trwającego 26 minut seta.

Drugi set rozpoczął się od jeszcze jednego przełamania. Następnie Radwańska bez straty punktu wykorzystała swoje podanie, wychodząc na prowadzenie 2:0.

Przewaga Polki była bezdyskusyjna. Agnieszka zanotowała komplet sześciu przełamań, sama serwowała bez zarzutu i wygrała seta bez straty gema.

Mecz trwał zaledwie 47 minut.

"Isia" czterokrotnie docierała w US Open do czwartej rundy (1/8 finału). Na tym etapie rozgrywek odpadła w dwóch poprzednich sezonach, a także w latach 2007-2008.

Fichman w turnieju głównym grała wcześniej tylko raz, odpadając przed rokiem w 1. rundzie.

To było ich pierwsze spotkanie.

Kolejną rywalką krakowianki będzie zwyciężczyni "chińskich derbów" Shuai Peng, która pokonała Jie Zheng 6:3, 6:3.

Oprócz Radwańskiej w singlu w US Open wystąpią także Paula Kania, Katarzyna Piter i Jerzy Janowicz.