Reklama

Reklama

Urodziła się i mieszka w Moskwie. Jelena Rybakina nie łamie reguł, ale...

Jelena Rybakina w poniedziałek zameldowała się w ćwierćfinale Wimbledonu, pokonując w poniedziałek Petrę Martić 7:5, 6:3. 23-latka reprezentuje Kazachstan mimo, iż z tym krajem niemal nic ją nie łączy. Urodziła się i mieszka w Moskwie, co wobec wykluczenia Rosjanek z udziału w imprezie budzić może kontrowersje.

Klasyfikowana aktualnie w rankingu WTA na 23. miejscu Rybakina w Wimbledonie rozstawiona była z numerem 17. Dotąd nie przegrała ani jednego seta, a o półfinał zagra z niżej notowaną Ajlą Tomljanovic z Australii. Nigdy dotąd nie znalazła się w najlepszej czwórce turnieju wielkoszlemowego, więc przed nią szansa na życiowy sukces.

Jelena Rybakina w ćwierćfinale Wimbledonu

Sukces, który budzić jednak może pewien niesmak. Wszystko z uwagi na fakt, że 23-latka, mimo iż reprezentuje Kazachstan ma bardzo silne związki z Rosją. Nie będzie chyba przesadą stwierdzenie, że silniejsze, niż z "drugą ojczyzną". Urodziła się bowiem w Moskwie, gdzie mieszka do dziś. Rosjanami są jej rodzice. Obywatelstwo Kazachstanu przyjęła w 2018 roku po tym, jak tamtejsza federacja tenisowa zaoferowała jej wsparcie.

Reklama

Pod flagą tego kraju występuje nieprzerwanie od czterech lat. Bierze też udział w tegorocznej edycji Wimbledonu, gdzie radzi sobie nad wyraz dobrze. Wobec zablokowania startu zawodników i zawodniczek z Rosji, na jakie zdecydowali się organizatorzy turnieju jej obecność na nim budzić może mieszane uczucia.

Za swoją decyzję włodarze wielkoszlemowego turnieju zostali ukarani przez WTA i ATP wycięciem z systemu rankingowego. Dodatkowo, angielskie media dowiedziały się, że pierwsza z wymienionych federacji nałożyła na organizatorów karę w wysokości ponad miliona dolarów.

Wimbledon 2022. Gdzie oglądać w telewizji i w sieci?

Mecze 135. edycji Wimbledonu, między innymi z udziałem Igi Świątek oglądać można w kanałach telewizyjnych Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News oraz bez reklam w Polsat Sport Premium 1 i 2, a także w czterech specjalnych serwisach telewizyjnych Polsat Sport Premium 3, 4, 5, 6. Przez cały czas trwania turnieju kibice zobaczą na żywo kilkaset godzin transmisji meczowych, a także codzienny program studyjny oraz kronikę meczową. Dzięki serwisowi Polsat Box Go wszystkie mecze ze sportowych anten Polsatu można także oglądać na wielu urządzeniach, również tych mobilnych.

Polsat Box Go Sport - pakiet w Polsatboxgo.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL