Reklama

Reklama

Ula Radwańska nie narzeka, ale czuje niedosyt

W trakcie sezonu Urszula Radwańska zapowiadała, że pod koniec chce znaleźć się w gronie pięćdziesięciu najlepszych tenisistek świata. Rok zakończy w siódmej dziesiątce rankingu, ale i tak jest zadowolona. - Pozostał lekki niedosyt, jednak nie ma co narzekać - powiedziała młodsza z sióstr Radwańskich.

Po sezonie 2008 była 127. rakietą globu. W marcu wskoczyła do pierwszej setki, a dziś w rankingu WTA zajmuje 66. miejsce. - Ten sezon jak najbardziej mogę zaliczyć do udanych, choć odczuwam niedosyt z tego powodu, że nie awansowałam do pierwszej pięćdziesiątki. Bardzo tego chciałam - przyznała Radwańska.

Dlaczego nie udało się osiągnąć celu? - Przede wszystkim dlatego, że nie wyszedł mi sezon gry na kortach ziemnych - odpowiada Urszula. - Na "mączce" wygrałam chyba tylko jeden mecz (w Warszawie z Marią Korytcewą po trzech setach - przyp.red). Jednak jeszcze raz powtórzę, że ten sezon mimo wszystko uważam za udany. Awansowałam przecież przez cały rok o 70 miejsc. Jest się z czego cieszyć.

Reklama

Urszula Radwańska w tym sezonie pokonała kilka dużo wyżej klasyfikowanych przeciwniczek. Za najbardziej imponujące zwycięstwo trzeba uznać to ze Swietłaną Kuzniecową w Indian Wells. Wygrała także z Agnieszką Radwańską, ale porównań do siostry bardzo nie lubi.

- Im jest się wyżej w rankingu, tym bardziej jest się pewnym siebie. Więc i moja pewność siebie wzrosła w tym roku. Szczególnie po meczach z wyżej notowanymi tenisistkami - powiedziała U. Radwańska, która niedawno wróciła z wakacji, a obecnie trenuje w rodzinnym Krakowie.

- Przerwa między sezonami jest krótka, więc treningów nie odpuszczam. O nowym sezonie będę myślała jednak w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Dopiero wtedy dotrze do mnie, że wkrótce czeka mnie kolejny wylot do Australii - powiedziała.

- Obecnie nie myślę tylko i wyłącznie o tenisie. Żyję trochę nadchodzącymi świętami i zbliżającą się imprezą sylwestrową - rzuciła z uśmiechem Radwańska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje