Partner merytoryczny: Eleven Sports

Tylko Iga Świątek i Aryna Sabalenka tego dokonały. Niebywałe osiągnięcie

Iga Świątek i Aryna Sabalenka zagrają w półfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie i jeśli pokonają swoje rywalki, spotkają się w finale rozgrywek. W jednej statystyce Polka wyraźnie przodowała nad resztą tenisistek, ale teraz dołączyła do niej jej największa rywalka. Ta statystyka dobitnie pokazuje, że obie panie zostawiają pozostałe zawodniczki. Na razie nie widać na horyzoncie żadnej, która miałaby je dogonić.

Iga Świątek, Aryna Sabalenka/Filippo MONTEFORTE / AFP & Giuseppe Maffia/NurPhoto/AFP

Iga Świątek i Aryna Sabalenka pewnie zameldowały się w półfinałach WTA 1000 w Rzymie. Polka, by się do niego dostać, pokonała Madison Keys (16. WTA) 6:1, 6:3, a Białorusinka wyrzuciła z turnieju Jelenę Ostapenko (10. WTA), kończąc spotkanie wynikiem 6:2, 6:4. W ten sposób wiceliderka rankingu WTA ustanowiła swój rekord i góruje na nią już tylko Świątek. Chodzi o liczbę półfinałów. 

Dokonały tego tylko Iga Świątek i Aryna Sabalenka

Ta statystyka doskonale pokazuje, dlaczego Iga Świątek jest numerem 1, a Sabalenka plasuje się tuż za nią. Turnieje WTA 1000 gromadzą najlepsze tenisistki świata, z których każda ma chrapkę na wysoki wynik. W ostatnim czasie widać jednak znaczną przewagę dwóch dominatorek. 

Iga Świątek wygrywa finał w Madrycie! SKRÓT. WIDEO /Assosiated Press/© 2024 Associated Press

16 - do tylu półfinałów turniejów rangi WTA 1000 dotarła, licząc od 2020 roku, Iga Świątek. Aryna Sabalenka pokonując Jelenę Ostapenko, zapewniła sobie drugie miejsce w tym rankingu i jako druga wyrównała liczbę 10 półfinałów zawodach tej rangi. 

Iga Świątek i Aryna Sabalenka powtórzą finał z Madrytu?

Przed obiema zawodniczkami trudne półfinały. Choć Aryna Sabalenka nie wie jeszcze, z kim zagra, jej przeciwniczkami mogą być Wiktoria Azarenka (24. WTA) albo Danielle Collins (15. WTA), która prezentuje ostatnio znakomitą formę. O tym, która z nich wejdzie do półfinałów, dowiemy się już 15 maja wieczorem. Mecz zaplanowano na godzinę 19:00. 

Iga Świątek zna za to już rywalkę, z którą zmierzy się w 1/2 finału. Tam czeka już na nią Coco Gauff (3. WTA). Amerykanka doskonale radzi sobie na kortach w Rzymie i na pewno będzie niebezpieczną przeciwniczką. Ich mecz zaplanowano na 17 maja. 

Iga Świątek/AFP
Aryna Sabalenka/AFP
Aryna Sabalenka, Iga Świątek/Burak Akbulut/Anadolu/AFP
INTERIA.PL

Zobacz także

Sportowym okiem