Reklama

Reklama

Turnieju ATP w Marsylii. Hubert Hurkacz awansował do drugiej rundy

Hubert Hurkacz awansował do 1/8 finału halowego turnieju ATP na kortach twardych w Marsylii (pula nagród 770 tys. euro). Rozstawiony z numerem ósmym polski tenisista wygrał w 1. rundzie z reprezentantem gospodarzy Antoine Hoangiem 6:4, 6:1.

Hurkacz tydzień temu rywalizował w Rotterdamie i tam miał pecha. Na otwarcie trafił na rozstawionego z "dwójką" Greka Stefanosa Tsitsipasa i przegrał w trzech setach. Teraz los bardziej się uśmiechnął do wrocławianina - jego rywalem był Hoang, który znalazł się w głównej drabince tylko dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

Zajmujący 129. miejsce na światowej liście Francuz w pierwszym secie był w stanie prowadzić wyrównaną walkę ze sklasyfikowanym o 100 pozycji wyżej Polakiem do stanu 4:4. Przesądzające okazało się przełamanie, które Hurkacz zanotował w dziewiątym gemie. W drugiej partii już pewnie wypunktował przeciwnika.

Reklama

Był to drugi w karierze pojedynek 23-letniego Hurkacza ze starszym o dwa lata reprezentantem gospodarzy. Dwa lata temu w challengerze w Brześciu również on był górą.

W drugiej rundzie wrocławianin zmierzy się z Kanadyjczykiem Vaskiem Pospisilem lub Finem Emilem Ruusuvuorim. Pierwszy dostał się do głównej drabinki dzięki tzw. zamrożonemu rankingowi, a drugi jako tzw. szczęśliwy przegrany.

Hurkacz w Marsylii wystąpi również w deblu. Jego partnerem będzie Francuz Gilles Simon, a w pierwszej rundzie zagrają z rozstawionymi z "czwórką" Austriakiem Jurgenem Melzerem i Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Zawodnik z Wrocławia jako jedyny Polak zgłosił się do tej imprezy.

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej:

Hubert Hurkacz (Polska, 8) - Antoine Hoang (Francja) 6:4, 6:1

Reklama

Reklama

Reklama