Reklama

Reklama

Turnieje tenisowe w Brisbane odwołane z powodu pandemii

Zaplanowane na styczeń turnieje tenisowe ATP i WTA w Brisbane został odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Były one zawsze ważnym etapem dla zawodników przed wielokoszlemowym Australian Open w Melbourne.

W Brisbane miała się odbyć rywalizacja kobiet oraz męski drużynowy ATP Cup.

Reklama

"Niestety, przyszło nam się zmierzyć z całkowicie nowymi wyzwaniami. Pandemia nas zaskoczyła i nadal zaskakuje. Nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, dlatego uznaliśmy, że bardziej rozsądne będzie odwołanie turnieju" - powiedział dyrektor kobiecych zawodów Mark Handley.

Australian Open zaplanowane jest na 18-31 stycznia. Na razie w planach jest zaproszenie wszystkich tenisistów i ich teamów do Melbourne już w połowie grudnia, by przeszli dwutygodniową kwarantannę w specjalnie wyznaczonym miejscu. Takim, które umożliwiałoby normalne treningi. Dzięki temu od początku stycznia zawodnicy będą mogli wziąć udział w turniejach zaplanowanych w Australii.

W ostatnim czasie rządzący w stanie Victoria minister Daniel Andrews powiedział, że Australian Open jest wprawdzie jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie, ale jeszcze ważniejsze wydaje się być uniknięcie trzeciej fali pandemii.

Na razie organizacje WTA i ATP nie opublikowały kalendarza na 2021 rok.

mar/ cegl/

Dowiedz się więcej na temat: koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje