Reklama

Reklama

Turniej WTA w Santa Ponsa. Powrót Marii Szarapowej

Maria Szarapowa otrzymała tzw. dziką kartę od organizatorów turnieju WTA na kortach trawiastych w Santa Ponsa na Majorce (pula nagród 250 tys. dolarów). Rosyjska tenisistka, wróci tym startem do rywalizacji po czterech miesiącach przerwy.

Ostatni występ w tym sezonie Szarapowa zaliczyła pod koniec stycznia. Wówczas wygrała jeden mecz w Sankt Petersburgu, ale do kolejnego - w 1/8 finału - już nie przystąpiła. Zaraz potem przeszła operację prawego barku, a od tego czasu nie wystąpiła w żadnym turnieju. Zrezygnowała m.in. z całej części sezonu na kortach ziemnych.

32-letnia Rosjanka, która w przeszłości była liderką światowego rankingu, obecnie jest 49. rakietą świata. W dorobku ma pięć tytułów wielkoszlemowych.

Turniej na Majorce rozpocznie się 17 czerwca i będzie stanowił dla tenisistek przygotowanie do rozpoczynającego się 1 lipca Wimbledonu. Na liście zgłoszonych są m.in. Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber i Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy