Reklama

Reklama

Turniej WTA w Rzymie. Szwedzkie media: Szalona wygrana Świątek, Polka faworytką w Paryżu

Szwedzkie media opisują zwycięstwo Igi Świątek w Rzymie jako "szalone rozbicie rywalki" i "nieprawdopodobny knock out" w czasie zaledwie trzech kwadransów. Nie mogło to pozostać niezauważone w kraju o wielkich tradycjach tenisowych, który wydał na świat Bjoerna Borga i Matsa Wilandera.

Szwedzki dziennik "Aftonbladet" napisał, że 19-letnia Polka potrzebowała zaledwie 45 minut w finale turnieju WTA, aby rozgromić Karolinę Pliszkovą. "Dziewiąta w rankingu światowym Czeszka była w tym finale bez żadnych szans. Taki wyczyn zdarzył się po raz pierwszy od 91 lat w historii turnieju" - zauważył dziennik.

Zdaniem kanału szwedzkiej telewizji SVT Iga Swiątek pokazała "super pokaz rzadko oglądanej w tym sporcie tak totalnej dominacji" wygrywając w zaledwie trzy kwadranse.

Stacja zwróciła uwagę na fakt, że zwycięstwo Polki jest szczególnie ważne ponieważ turniej był wyjątkowo silnie obsadzony - zebrała się tu cała światowa elita, bowiem turniej w Rzymie był ostatnim sprawdzianem dyspozycji przed zbliżającym się Rolandem Garrosem: "Świątek pokazała właśnie w jakiej się znajduje".

Reklama

Agencja TT oceniła, że 19-letni talent z Polski totalnie zdominował Karolinę Pliszkovą, nie dając jej chwili na oddech i jakąkolwiek obronę. "Spodziewaliśmy się długiego meczu lecz był to wyjątkowo krótki finał. Wygranie pierwszego seta zajęło jej zaledwie 20 minut, a w drugim wykończyła rywalkę po 25. Teraz Świątek jedzie do Paryża jako faworytka, zwłaszcza że jest obrończynią tytułu".

Zbigniew Kuczyński 

Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Karolina Pliszkova

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje