Turniej WTA w Rio de Janeiro - Errani i Begu awansowały do półfinałów

Najwyżej rozstawiona Włoszka Sara Errani awansowała do półfinału tenisowego turnieju WTA w Rio de Janeiro (pula nagród 250 tys. dolarów). Jej rywalką będzie Szwedka Johanna Larsson (nr 5.). W kolejnej fazie zagra także Rumunka Irina-Camelia Begu (nr 2.).

Errani wcale nie grało się łatwo z reprezentantką gospodarzy Beatriz Haddad Maią, która w światowym rankingu zajmuje dopiero 234. miejsce. Brazylijka wygrała pierwszego seta 6:3, a w drugim miała trzy piłki meczowe. Włoszka wybroniła się jednak i rozstrzygnęła tę partię na swoją korzyść, wygrywając w tie-breaku 7-2. Decydującego seta nie udało się dokończyć - przy stanie 0:3 Maia skreczowała.

W drugim półfinale Begu zmierzy się z rozstawioną z "szóstką" Słowaczką Anną Schmiedlovą.

Wyniki ćwierćfinałów:

Johanna Larsson (Szwecja, 5) - Dinah Pfizenmaier (Niemcy)        6:4, 6:0

Sara Errani (Włochy, 1) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia)         3:6, 7:6 (7-2), 3:0 (krecz Mai)

Irina-Camelia Begu (Rumunia, 2) - Julia Glushko (Izrael)         6:1, 6:2

Anna Schmiedlova (Słowacja, 6) - Veronica Cepede Royg (Paragwaj) 6:3, 6:1

Dowiedz się więcej na temat: Sara Errani