Reklama

Reklama

​Turniej WTA w Palermo. Jedna z tenisistek zakażona koronawirusem

Jedna z tenisistek, która w Palemo planowała wziąć udział w pierwszym od połowy marca turnieju WTA, miała pozytywny wynik testu na koronawirusa i wycofała się z imprezy - poinformowali organizatorzy w sobotę po południu.

Najpierw nazwiska zawodniczki nie ujawniono. Organizacja WTA w komunikacie poinformowała jednak, że tenisistka pozostaje w izolacji mimo braku jakichkolwiek objawów choroby. Po jakimś czasie organizatorzy przekazali, że chodzi o Bułgarkę Wiktorię Tomową, której mecz w kwalifikacjach z Ukrainką Martą Kostjuk został usunięty z sobotniego programu gier.

Reklama

Kilka godzin wcześniej organizatorzy przekazali, że pierwsze 400 testów przeprowadzonych u tenisistek i osób pracujących przy turnieju nie wykazało u nikogo koronawirusa. Jak przekazał specjalista od chorób zakaźnych na uniwersytecie w Palermo, doktor Antonio Cascio, który jest koordynatorem medycznym zawodów, badania miały być kontynuowane. I w kolejnej serii jeden z testów dał wynik pozytywny.

Mimo to w sobotnie popołudnie rozpoczęła się rywalizacja w eliminacjach. Z programu dnia wypadło w ostatniej chwili spotkanie Ukrainki Marty Kostjuk z Bułgarką Wiktorią Tomową.

W kwalifikacjach wystąpi również 169. w światowym rankingu Magdalena Fręch. W sobotni wieczór ma się zmierzyć z nieco wyżej notowaną Słowenką Kają Juvan (121. WTA).

Dowiedz się więcej na temat: WTA | tenis | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama