Reklama

Reklama

Turniej WTA w Moskwie: Zwycięstwo Urszuli Radwańskiej w deblu

Urszula Radwańska i Rosjanka Jewgienia Rodina osiągnęły 1/4 finału debla w halowym turnieju Kremlin Cup na twardych kortach w Moskwie (pula nagród 721 tys. dol). Tenisistki te pokonały w 1. rundzie Rosjanki Margaritę Gasparjan i Darię Gawriłową 6:4, 2:6, 10-5.

Kolejnymi rywalkami Radwańskiej i Rodiny będą zwyciężczynie meczu pomiędzy najwyżej rozstawionymi Czeszką Kvetą Peschke i Słowenką Katariną Srebotnik oraz Hiszpankami Nurią Llagosterą-Vives i Arantxą Parrą-Santonją.

W ćwierćfinale jest też polsko-francuski debel Alicja Rosolska i Alize Cornet, które już w poniedziałek pokonały Francuzkę Sophie Lefevre i Amerykankę Megan Loulton-Levu 6:0, 6:4. Teraz na ich drodze staną Australijka Anastasia Rodionova i Galina Woskobojewa z Kazachstanu (nr 4.) lub Ukrainki Alona Bondarenko i Olga Sawczuk.

W Moskwie startuje, ale tylko w singlu, jeszcze jedna Polka - Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem drugim. Krakowianka w pierwszej rundzie ma wolny los, a w drugiej zagra ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Czeszką Lucie Safarovą i Hiszpanką Arantxą Parrą-Santonją.

Reklama

Wynik wtorkowego spotkania pierwszej rundy gry podwójnej:

Urszula Radwańska, Jewgienia Rodina (Polska, Rosja) - Margarita Gasparjan, Daria Gawriłowa 6:4, 2:6, 10-5.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama