Reklama

Reklama

Turniej WTA w Montrealu: Szarapowa przegrała z infekcją żołądkową

Rosjanka Maria Szarapowa nie wystąpi w turnieju WTA Tour rozgrywanym w tym tygodniu na twardych kortach w Montrealu (pula nagród 2 168 400 dol.). Wiceliderka rankingu tenisistek wycofała się w środę z imprezy w wyniku infekcji żołądkowej.

W sobotę Szarapowa przegrała z Amerykanką Sereną Williams 0:6, 1:6 w olimpijskim finale, a w poniedziałek wyprzedziła w rankingu WTA Tour Agnieszkę Radwańską. Zaraz po starcie w igrzyskach w Londynie udała się do Kanady, jednak tam zamiast wyjść na kort pojawiła się w środę rano u turniejowego lekarza. Kilka godzin później wsiadła w samolot lecący na Florydę, gdzie mieszka w Bradeton.

Jako rozstawiona z numerem trzecim miała w Toronto na otwarcie wolny los. W drugiej rundzie na jej drodze miała stanąć zwyciężczyni pojedynku Amerykanki Christiny McHale z Holenderką Arantxą Rus.

Reklama

W imprezie tej wystąpi Agnieszka Radwańska (rozstawiona z nr 2.), która czeka na wyłonienie lepszej zawodniczki w środowym meczu Niemki Mony Barthel z Węgierką Timeą Babos, która przebiła się z eliminacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL