Reklama

Reklama

Turniej WTA w Monterrey - triumf Alicji Rosolskiej w finale debla

Alicja Rosolska i Kanadyjka polskiego pochodzenia Gabriela Dabrowski pokonały reprezentujące Australię, a urodzone w Rosji siostry Anastasię i Arinę Rodionove 6:3, 2:6, 10-3 w finale debla turnieju tenisowego WTA w Monterrey (pula nagród 500 tys. dol.).

W drodze do decydującego spotkania Rosolska i Dabrowski, które w Monterrey były rozstawione z numerem czwartym, nie straciły nawet seta.

To pierwszy wspólny triumf tych zawodniczek, które regularną współpracę zaczęły w ubiegłym roku. 29-letnia Polka w finale imprezy WTA wystąpiła po raz 14. Po raz czwarty zakończył się on jej sukcesem. Świętowała też wygraną w Budapeszcie w 2011 roku, w parze z Hiszpanką Anabel Mediną-Garrigues, dwa lata wcześniej w Marbelli, kiedy jej partnerką była Klaudia Jans-Ignacik oraz w 2008 roku w chilijskim Vina del Mar, gdy występowała z Łotyszką Ligą Dekmeijere.

Reklama

Rosolska i Dabrowski w ćwierćfinale w Monterrey wyeliminowały Paulę Kanię i Czeszkę Evę Hrdinovą. Do tego samego etapu w singlu dotarła Urszula Radwańska.

Wynik finału gry podwójnej:

Alicja Rosolska, Gabriela Dabrowski (Polska, Kanada, 4) - Anastasia Rodionova, Arina Rodionova (Australia, 3) 6:3, 2:6, 10-3

Reklama

Reklama

Reklama