Reklama

Reklama

Turniej WTA w Miami. Blinkowa/Niculescu - Mattek-Sands/Świątek 0:6, 1:6

W I rundzie debla turnieju WTA w Miami Iga Świątek w parze z Bethanie Mattek-Sands pokonały Annę Blinkową i Monicą Niculescu 6:0, 6:1.

Świątek udanie rozpoczęła rywalizację w singlu. W meczu II rundy pokonała 6:4, 6:2 Czeszkę Barborę Krejcikovą. Jutro zmierzy się z Aną Konjuh.

Reklama

Dziś Polka zagra pierwszy mecz w deblu. Wystąpi w parze z Bethanie Mattek-Sands. Polsko-amerykański debel zmierzy się z parą Anna Blinkowa/Monica Niculescu.

Mecz rozpoczął się od serwisu Igi Świątek. Polka i Amerykanka wygrały pierwszego gema, choć musiały się trochę namęczyć. Szybko podwyższyły prowadzenie, bo już w kolejnym gemie przełamały rywalki, a w czwartym gemie udało im się to ponownie.

Świątek i Mattek-Sands się nie zatrzymywały. Rywalki walczyły, ale w decydujących momentach to polsko-amerykańska para była lepsza i pierwszego seta wygrała do zera.

Blinkowa i Niculescu dopiero w drugim secie wyrała pierwszego gema. Polka i Amerykanka jednak szybko odpowiedziały i kolejny raz doprowadziły do przełamania.

Był to jedyny gem wygrany przez rosyjsko-rumuńską parę. Świątek i Mattek-Sands w drugiej partii nadal grały znakomicie i wygrały 6:1, pieczętując awans do kolejnej rundy.

Blinkowa/Niculescu - Mattek-Sands/Świątek 0:6, 1:6

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama