Reklama

Reklama

Turniej WTA w Luksemburgu: Beck i Wozniacki w finale

Niemka Annika Beck i Dunka Caroline Wozniacki zmierzą się w finale halowego turnieju tenisowego WTA w Luksemburgu (pula nagród 235 tys. dol.). Beck, która w piątek w ćwierćfinale pokonała Katarzynę Piter, po raz pierwszy w karierze zagra o taką stawkę.

Dotychczas najlepszym osiągnięciem 19-letniej Niemki był półfinał imprezy w Katowicach. W sobotę drogę do finału w Luksemburgu otworzył jej krecz półfinałowej rywalki Szwajcarki Stefanie Voegele, która z powodu urazu zeszła z kortu na początku drugiego seta. Beck prowadziła w tym momencie 7:5, 1:0.

W finale tenisistka z Giessen stanie przed trudnym zadaniem w pojedynku z rozstawioną z numerem jeden Wozniacki. Dunka polskiego pochodzenia pokonała w drugim półfinale Niemkę Sabine Lisicki 6:4, 6:4.

Wyniki półfinałów:

Caroline Wozniacki (Dania, 1) - Sabine Lisicki (Niemcy, 3) 6:4, 6:4

Reklama

Annika Beck (Niemcy) - Stefanie Voegele (Szwajcaria) 7:5, 1:0 (krecz Voegele)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama