Reklama

Reklama

Turniej WTA w Katowicach: Porażka Jans-Ignacik w półfinale debla

Klaudia Jans-Ignacik i Rumunka Raluka Olaru przegrały z ukraińskim deblem Julia Bejgelzimer - Olga Sawczuk 1:6, 6:2, 10-12 w półfinale tenisowego turnieju WTA Tour w Katowicach (pula nagród 250 tys. dol).

Jans-Ignacik po raz drugi w tym roku znalazła się w czołowej czwórce zmagań w imprezie WTA. Wcześniej do tego etapu zmagań dotarła w Acapulco.

Niespełna 30-letnia zawodniczka pod koniec stycznia wróciła do rywalizacji w cyklu po kilkunastu miesiącach przerwy spowodowanej urlopem macierzyńskim. Tenisistka, którą z trybun dopingował m.in. mąż i córeczka Aniela, nie zdołała jednak awansować po raz 10. w karierze do finału imprezy tej rangi.

Na półfinale zmagań w Spodku występ zakończyła w piątek także grająca z Walerią Sołowiewą Paula Kania. Polsko-rosyjski duet we wcześniejszej rundzie wyeliminował Alicję Rosolską i Katarzynę Piter. Mecz otwarcia przegrały z kolei występujące razem Magdalena Fręch i Zuzanna Maciejewska.

Reklama

Sobota była ostatnim dniem rywalizacji z udziałem biało-czerwonych. W walce o finał Agnieszka Radwańska, ostatnia z Polek w singlu, przegrała z Francuzką Alize Cornet 6:0, 2:6, 4:6.

wynik półfinału gry podwójnej:

Julia Bejgelzimer, Olga Sawczuk (Ukraina) - Klaudia Jans-Ignacik, Raluka Olaru (Polska, Rumunia) 6:1, 2:6, 12-10

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL