Reklama

Reklama

Turniej WTA w Katowicach: Lara Arruabarrena i Lourdes Dominguez Lino wygrały debla

Lara Arruabarrena i Lourdes Dominguez Lino wygrały debla w turnieju BNP Paribas Katowice Open. W finale Hiszpanki pokonały duet rumuńsko-rosyjski Raluca Olaru i Waleria Sołowjewa 6:4, 7:5.

Dla 32-letniej Dominguez Lino było to szóste zwycięstwo w grze podwójnej w imprezie WTA, a drugie w tym roku. Z kolei 21-letnia Arruabarrena triumfowała po raz pierwszy.

Spotkanie na korcie centralnym było przede wszystkim grą błędów. Mniej popełnił debel z Hiszpanii i to on mógł cieszyć się z wygranej.

W pierwszym secie Olaru i Sołowjewa, które w półfinale wyeliminowały ostatni polski akcent w Katowicach, czyli parę Marta Domachowska i Alicja Rosolska, prowadziły 4:3, ale od tego momentu, choć dwa razy serwowały, zdobyły tylko trzy punkty, wszystkie przy podaniu rywalek.

Reklama

W ogóle serwis nie był w niedzielę  mocną stroną żadnej z pań. Na 22 rozegrane gemy aż w 14 doszło do przełamania.

Olaru i Sołowjewa w drugim secie miały szanse przedłużyć emocje. Prowadziły 5:4 i podawały, ale już nie były w stanie wygrać gema.

- To był trudny finał - powiedziała Arruabarrena. - One grały bardzo dobrze - chwaliła rywalki Dominguez Lino.

Hiszpanki wystąpiły razem w piątym turnieju. - Uczę się od niej wszystkiego - wyznała o Dominguez Lino 11 lat młodsza Arruabarrena. Teraz obie zagrają w barażach o Grupę Światową Pucharu Federacji. Przeciwnikiem reprezentacji Hiszpanii 20-21 kwietnia będzie Japonia.

Finał debla:

Lara Arruabarrena, Lourdes Dominguez Lino (Hiszpania) - Raluca Olaru, Waleria Sołowjewa (Rumunia, Rosja) 6:4, 7:5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje