Reklama

Reklama

Turniej WTA w Hua Hin. Linette zagra o drugi tytuł w karierze

Magda Linette o godz. 11 czasu polskiego spotka się z niżej notowaną Szwajcarką Leonie Kueng w finale tenisowego turnieju WTA na kortach twardych w Hua Hin w Tajlandii. 28-letnia poznanianka ma szansę na drugi tytuł w karierze.


Linette zyskała już w Tajlandii 21 400 dolarów oraz 180 punktów do rankingu WTA, dzięki czemu w poniedziałkowym notowaniu powinna przesunąć się z 42. na 37., najwyższą w karierze pozycję. Jeśli pokona 19-letnią szwajcarską kwalifikantkę, która dotychczas zajmowała 283. lokatę w klasyfikacji tenisistek, może być nawet 33.

Polka zagra w finale imprezy WTA po raz czwarty w karierze. Wcześniej dotarła do decydującej fazy w nowojorskim Bronxie i Seulu (2019), a także w Tokio (2015). W USA w lipcu zeszłego roku zdobyła jedyny dotychczas tytuł.

Reklama

W listopadzie 2014 wygrała zawody pod szyldem WTA w chińskim Ningbo, ale był to turniej rangi K125, czyli nieco niższej i ten sukces nie jest uwzględniany przez tę organizację w wykazie triumfów Polki.

Przed rokiem w zawodach w Hua Hin Linette osiągnęła półfinał, przegrywając z późniejszą triumfatorką Ukrainką Dajaną Jastremską.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje