Reklama

Reklama

Turniej WTA w Dubaju: Jelina Switolina pokonała Caroline Wozniacki w finale

Rozstawiona z 7., Ukrainka Jelina Switolina wygrała turniej tenisowy WTA Premier na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 2,365 mln dolarów). W finale pokonała Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 6:4, 6:2.

Dzień wcześniej Switolina wyeliminowała inną zawodniczkę z polskimi korzeniami Niemkę Angelique Kerber, pozbawiając ją szansy powrotu na pierwsze miejsce w rankingu światowym.

22-letnia Ukrainka triumfowała po raz siódmy w turnieju WTA, ale po raz pierwszy w imprezie tak wysoko dotowanej i skupiającej prawie całą światową czołówkę. W tym roku wygrała już zawody tego cyklu w Tajpej na Tajwanie.

W Dubaju nie powiodło się Agnieszce Radwańskiej, która niespodziewanie przegrała w 1/8 finału z 17-letnią Amerykanką Catherine Bellis.

Turniej WTA w Dubaju - finał:

Jelina Switolina (Ukraina, 7) - Caroline Wozniacki (Dania, 10) 6:4, 6:2

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy