Reklama

Reklama

Turniej WTA w Charleston: Trzeci w karierze triumf Petkovic

Rozstawiona z numerem 14. niemiecka tenisistka Andrea Petkovic pokonała Słowaczkę Janę Cepelovą 7:5, 6:2 w finale turnieju WTA Tour na twardych kortach w amerykańskiej miejscowości Charleston (pula nagród 710 tys. dolarów). To jej trzeci tytuł w karierze.

Urodzona w Bośni i Hercegowinie Petkovic po raz ósmy w karierze wystąpiła w finale imprezy WTA, a niżej notowana i sześć lat młodsza rywalka debiutowała na tym etapie.

Niemka wygrała turniej po dwuletniej przerwie. Wcześniej triumfowała w Bad Gastein w 2009 roku i w Strasburgu w 2011. Wówczas zamykała czołową dziesiątkę światowego rankingu, ale później wskutek licznych kontuzji zanotowała spory spadek i przed tymi zawodami była 40.

Wynik finału:

Andrea Petkovic (Niemcy, 14) - Jana Cepelova (Słowacja) 7:5, 6:2.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama