Reklama

Reklama

​Turniej WTA w Bastad. Siniakova i Siegemund w finale

Rozstawiona z numerem szóstym Laura Siegemund oraz Czeszka Katerina Siniakova zagrają w finale turnieju WTA w szwedzkim Bastad.

Siniakova wyeliminowała reprezentantkę gospodarzy Johannę Larsson (8.) 7:5, 6:1, a Niemka skorzystała na kreczu rodaczki Julii Goerges.

Goerges wycofała się z pojedynku przy stanie 4:0 dla Siegemund w trzecim secie.

Żadna z finalistek nie ma na koncie wygranego turnieju WTA w grze pojedynczej. Niemka była w decydującej fazie tegorocznej imprezy w Stuttgarcie, ale nie wyszła z tego meczu zwycięsko. 

20-letnia Czeszka (92. miejsce w światowym rankingu) nie rywalizowała też dotychczas z osiem lat starszą rywalką (40. pozycja).

Reklama

W półfinale debla wystąpi Alicja Rosolska w parze z Rumunką Andreeą Mitu.

Wyniki półfinałów:

Katerina Siniakova (Czechy) - Johanna Larsson (Szwecja, 8) 7:5, 6:1 

Laura Siegemund (Niemcy, 6) - Julia Goerges (Niemcy) 4:6, 6:3, 4:0 - krecz Goerges

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama