Reklama

Reklama

Turniej WTA w Adelajdzie. Wiemy, o której zagra Iga Świątek o finał

Iga Świątek idzie jak burza w turnieju WTA w Adelajdzie. Polka jest już w półfinale, w którym zmierzy się ze Szwajcarką Jil Teichmann. Mecz odbędzie się w piątek rano polskiego czasu.

Świątek w pierwszej rundzie pokonała Amerykankę Madison Brengle 6:3, 6:4. Z kolejną rywalką rozprawiła się jeszcze szybciej. Reprezentantka gospodarzy Maddison Inglis "urwała" Polce tylko cztery gemy.

Mistrzyni Rolanda Garrosa z 2020 roku nadspodziewanie łatwo awansowała do półfinału. Amerykanka Danielle Collins skreczowała przy stanie 2:6, 0:3.

W pojedynku o finał po drugiej stronie siatki stanie dużo niżej notowana Teichmann. Szwajcarka zajmuje 61. miejsce w światowym rankingu, a Świątek jest 18. Teichmann w drodze do półfinału pokonała kolejno: Francuzkę Kristinę Mladenovic 6:2, 7:6, Chinkę Qiang Wang 3:6, 6:3, 6:3 i Łotyszkę Anastasiję Sevastovą 6:4, 6:7, 7:5.

Świątek i Teichmann jeszcze nigdy ze sobą nie grały. Mecz odbędzie się na Memorial Drive Centre Court jako drugi w kolejności. Panie wyjdą na kort nie wcześniej niż o 5.30 polskiego czasu. 

Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama