Reklama

Reklama

Turniej w Indian Wells odwołano z powodu koronawirusa

Turniej tenisowy w Indian Wells, gdzie mieli wystąpić Magda Linette, Iga Świątek i Hubert Hurkacz został odwołany w związku z pojawieniem się w tym regionie przypadków koronawirusa.

"Nie podjęliśmy żadnych konkretnych decyzji, ponieważ mamy zbyt mało konkretnych informacji. Wiemy jedynie, że nie odbędzie się turniej w Indian Wells. Jednak pod znakiem zapytania stanął turniej w Miami. Nie wiemy, czy mamy wracać do Polski, czy pozostać w USA" - przekazał trener Świątek, Piotr Sierzputowski, który wraz ze swoją podopieczną przebywa w Kalifornii od wtorku.

Reklama

Utalentowana Polka cieszyła się na występ w Indian Wells, co wyraziła w mediach społecznościowych.

Decyzję organizatorów ze smutkiem przyjęła Magda Linette.

Organizatorzy powołując się na CNN podają, że w USA odnotowano już ponad 500 przypadków zarażonych koronawirusem.

"Obecnie jest zbyt duże ryzyko dla zdrowia publicznego, aby w Hrabstwie Riverside organizować tak duże imprezy masowe. To nie leży w interesie kibiców, zawodników czy organizatorów innych okolicznych turniejów. Wszyscy musimy połączyć siły, aby ochronić społeczność przed wybuchem koronawirusa" - powiedział Dr David Agus, profesor medycyny i inżynierii biomedycznej na uniwersytecie kalifornijskim.

Organizatorzy poinformowali, że wszyscy kibice, którzy zakupili bilety otrzymają pełen zwrot pieniędzy lub zniżkę na przyszłoroczny turniej.Dowiedz się więcej na temat: Iga Świątek | Magda Linette | Hubert Hurkacz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje