Reklama

Reklama

Turniej ATP w Zagrzebiu: Cilic o krok od obrony tytułu

Rozstawiony z numerem piątym Marin Cilic po zwycięstwie na kwalifikantem Niemcem Bjoernem Phau 6:3, 6:4 awansował do finału halowego turnieju ATP na twardych kortach w Zagrzebiu (pula nagród 427 tys. euro). Chorwat zagra w niedzielę o obronę tytułu.

Cilic wygrał imprezę w Zagrzebiu także w latach 2009-10. Turniej rozgrywany jest od dziewięciu lat i po raz ósmy w finale wystąpi reprezentant gospodarzy.

W niedzielę przeciwnikiem 25-letniego Chorwata będzie rozstawiony z numerem pierwszym Niemiec Tommy Haas, który w półfinale wygrał z Danielem Evansem 5:7, 6:4, 6:3.

Brytyjczyk był "lucky loserem" (w ostatniej rundzie eliminacji przegrał z... Phau) i do głównej drabinki dostał się dzięki wycofaniu się kontuzjowanego Czecha Radka Stepanka. Nigdy wcześniej nie awansował nawet do ćwierćfinału zawodów ATP.

Reklama

Phau także może być zadowolony z wyniku uzyskanego w Zagrzebiu. Poprzednio do półfinału turnieju tej rangi dotarł prawie pięć lat temu.

W imprezie zaprezentowało się trzech Polaków. Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk odpadli w pierwszej rundzie debla, a Piotr Gadomski nie przedarł się przez kwalifikacje.

Wyniki półfinałów: 

Tommy Haas (Niemcy, 1) - Daniel Evans (W. Brytania) 5:7, 6:4, 6:3

Marin Cilic (Chorwacja, 5) - Bjoern Phau (Niemcy) 6:3, 6:4 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama