Reklama

Reklama

Turniej ATP w Tokio. Zawody odwołane z powodu obaw o koronawirusa

Z powodu obaw o drugą falę zachorowań na koronawirusa odwołano zaplanowany w dniach 5-11 października turniej tenisowy ATP w Tokio. Miesiąc później w stolicy Japonii mają się odbyć kobiece zawody WTA.

Organizatorzy rozważali różne opcje, w tym ograniczenie liczby kibiców lub rywalizację przy pustych trybunach, ale ostatecznie ogłosili, że nie mogą zagwarantować bezpieczeństwa.

Poprzedniego dnia oficjalnie poinformowano o wznowieniu w sierpniu - po pięciomiesięcznej przerwie - rywalizacji w imprezach cyklu WTA i ATP. Tenisistki mają zacząć grać 3 sierpnia w Palermo na Sycylii, a tenisiści - 14 sierpnia w Waszyngtonie.

Męski kalendarz był znacznie krótszy i obejmował tylko imprezy do wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu włącznie (w terminie 27 września - 11 października). Turnieje kobiece rozpisane są do listopada - zawody w Tokio mają się odbyć w dniach 2-8 listopada.

Reklama

Impreza ATP w stolicy Japonii odbywa się od blisko pół wieku. W 2019 roku zwyciężył Serb Novak Djoković. W finale pokonał Australijczyka Johna Millmana 6:3, 6:2.

W deblu triumfowali m.in. w 2014 roku Michał Przysiężny (jego partnerem był Francuz Pierre-Hugues Herbert) i w 2016 Marcin Matkowski (z Hiszpanem Marcelem Granollersem).

giel/ pp

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama