Reklama

Reklama

Turniej ATP w Szanghaju: Fyrstenberg i Matkowski zagrają w 1/8 finału

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali w pierwszej rundzie niemieckich tenisistów Andre Begemanna i Martina Emmricha 6:3, 7:6 (8-6) awansując do 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Szanghaju (z pulą nagród 6,211 mln dol.).

Początkowo rywalami Polaków mieli być Amerykanie John Isner i Sam Querrey, ale ten ostatni wycofał się z imprezy w wyniku kontuzji. W tej sytuacji duet z USA zastąpili Niemcy.

W meczu, którego stawką będzie miejsce w ćwierćfinale, Fyrstenberg i Matkowski spotkają się z deblem rozstawionym z numerem czwartym - Aisam-Ul-Haq Qureshi z Pakistanu i Holender Jean-Julien Rojer, którzy na otwarcie mieli wolny los.

W singlu w Szanghaju wystąpił tylko Michał Przysiężny, ale we wtorek przegrał w pierwszej rundzie z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem (nr 10.) 4:6, 4:6. Wcześniej Polak wygrał dwa pojedynki w kwalifikacjach.

Reklama

Wynik spotkania pierwszej rundy gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska) - Andre Begemann, Martin Emmrich (Niemcy) 6:3, 7:6 (8-6)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama