Reklama

Reklama

Turniej ATP w St. Petersburgu. Sam Querrey zakażony koronawirusem

Jeden z uczestników rozpoczynającego się w poniedziałek tenisowego turnieju ATP w Sankt Petersburgu miał pozytywny wynik testu na koronawirusa - poinformowali organizatorzy. Nieco później przekazali, że z imprezy wycofał się Amerykanin Sam Querrey.

Jak przekazano w komunikacie ATP, tenisista czuje się dobrze, nie wykazuje żadnych objawów choroby. Został poddany kwarantannie, a trwa ustalanie siatki jego kontaktów z ostatnich dni. 

Reklama

Organizatorzy nie poinformowali oficjalnie, że chodzi o Querreya, ale tak twierdzą niektóre rosyjskie media, powołujące się na anonimowe źródła. I jest on jedynym zawodnikiem, który wycofał się z rywalizacji i zniknął z drabinki, a miał grać w pierwszej rundzie z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem.

33-letni Amerykanin zajmuje obecnie 49. pozycję w światowym rankingu.

W obsadzie halowych zawodów w St. Petersburgu, których pula nagród wynosi prawie 1,4 mln dolarów, nie ma polskich tenisistów. 25. edycja turnieju rozegrana zostanie w mogącym pomieścić siedem tysięcy kibiców kompleksie Sibur-Arena, ale ze względu na obostrzenia epidemiczne trybuny będą mogły być zapełnione najwyżej w połowie.

pp/ krys/

Dowiedz się więcej na temat: Sam Querrey

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje